LED světla dle řízení osvětlení


Základní | Stmívatelné | Se změnou barvy světla | Se změnou teploty světla

Základní

Základní řízení LED osvětlení se rozumí rozsvícení přes vypínač, bezdrátový vypínač, případně před dálkové ovládání. Všechny níže popsané varianty bezdrátového řízení LED svítidel jsou podmíněné vmontováním bezdrátového případně přímo do LED svítidla.

Po připojení LED svítidla na silový elektrický kabel je možné LED svítidlo ovládat kromě klasického způsobu přes vypínač ještě několika dalšími způsoby:

Řízení LED svítidel bezdrátovým vypínačem – je varianta, kdy po zapnutí hlavního nástěnného vypínače můžeme LED svítidlo ovládat několika dalšími bezdrátovými vypínači. Tato varianta je výborná například v případě, kdy máte jeden centrální vypínač u vchodových dvěří do obývací místnosti, ale rádi byste LED svítidlo ovládali i z dalších míst obývacích místností, například u balkonových dveří, pohovky apod. Samozřejmostí je možnost stmívání LED svítidel.

Řízení LED osvětlení dálkovým ovladačem - je totožná jako řízení LED osvětlení bezdrátovým vypínačem s rozdílem, že svítidlo ovládáme kapesním dálkovým vypínačem.

Řízení LED svítidel bezdotykovým senzorem – je varianta používaná především u LED pásků pod kuchyňskou linkou. Do kuchyňské linky se na libovolné místo zapustí bezdotykový senzor, kterým bezdotykově ovládáme rozsvěcení a zhášení LED pásku.

Řízení LED svítidel bezkontaktním tzv. „dveřním“ senzorem – je varianta řízení LED svítidel nejčastěji používaná například v šatních skříních, kdy je senzor umístěný na dvířkách skříňky a po jejich otevření se LED svítidlo rozsvítí a po uzavření dvířek zhasne.

Stmívatelné

Stmívání LED svítidel je v dnešní době již velmi rozšířené a cenově dostupné.

LED svítidla lze díky pokročilým technologiím stmívat několika způsoby.

Stmívání Led svítidel bezdrátovým vypínačem – je technologie, kdy přídavným bezdrátovým vypínačem můžeme LED svítidlo nejen rozsvěcet a zhášet, ale i stmívat. Tato technologie vyžaduje použití stmívatelného trafa.

Stmívání LED svítidla „kolečkem“ – je varianta stmívání stmívání LED svítidla nástěnným vypínačem, který má vestavěný stmívač, který regulujeme otáčením kolečka na vypínači. Tato technologie je velmi oblíbená například v restauracích, kdy hostům regulujeme svítivost Led svítidel dle množství denního světla.

Stmívání LED svítidel dálkovým ovladačem – je varianta totožná se stmíváním bezdrátovým vypínačem, s rozdílem že LED svítidla stmíváme přenosným dálkovým ovladačem z jakéhokoliv místa obývací místnosti.

Se změnou barvy světla

Se změnou teploty světla

nahoru